سلام مهمان گرامی.شما هنوز ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام کلیک کنید تا از همه امکانات فروم بهره مند شوید.

در صورتی که قبلا ثبت نام کرده اید از قسمت ورود در بالای همین صفحه، نام کاربری و پسوردتان را وارد کنید.

اگر رمز عبور یا نام کاربریتان رو فراموش کرده اید از این لینک برای بازیابی آن استفاده کنید.
آموزش شمارش امواج الیوت یه سبکی نو - صفحه 2
صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 38
Like Tree58Likes

موضوع: شمارش امواج الیوت یه سبکی نو

3896801
    Guest

شمارش امواج الیوت یه سبکی نو

به نام نامی دوست
    سلام دوستان
    می خوام در این تاپیک یک روش ساده و در عین حال بسیار دقیق برای شمارش امواج الیوت مطرح کنم این روش شمارش از روی نحوه رسم نمودار توسط گلن نیلی به ذهنم رسید و نتایج جالبی برام داشت امیدوارم مورد توجه دوستان قرار بگیره.
    با احترام.
    papas, rjalinous and mehrdad2000 like this.

کاربر هزاره

تشکر / پسند
    میزان امتیاز
    28206Array = 302
    قدرت امتیازدهی
    302
    pcmbrokers pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
    مسلم جان این یک شیوه هست !

باید چشمت عادت کنه !

نت به شخصه از هیچ ابزاری جهت شمارش بکار نمیبرم منتهی برای تاییدیه آره !!

از مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها عزیز هم بابت اشتراک گذاری مطالب تشکر میکنم !

پایدار باشید
    سلام خلیل جان

من الیوت فقط از روی کنجکاوی دنبالش هستم و نه معامله گری و مشکلم موج شماری هست !

مخلص همه الیوت کارها هستم
    rjalinous این را میپسندد.
    در ف ا رک س هر چه کمتر بدانید موفقتر هستید !

اساس کار در ف ا ر کس مدیریت سرمایه با یک توجیه تکنیکال هست !

همه نوشتهایم جنبه اموزشی داردو نویسنده هیچ مسئولیتی در قبال خرید و فروش خوانندگان ندارد !

3896801
    Guest
    خوب حالا به تایم فریم H1 میریم تا آخرین موج رو که در دوره های روزانه شکل گرفته بررسی کنیم .

فقط در این شکل یک نکته کلیدی وجود داره که اگه براتون مقدور بود کمی روش فکر کنید بعدش توضیح میدم .

papas و rjalinous پسندیده اند.

3896801
    Guest
    خوب دوباره سلام
    امیدوارم که مطالبی که بیان شد تا حالا مورد توجهتون قرار گرفته باشه.
    از مطالب فقط نکته کلیدی و به قول معروف فوت کوزه گریش مونده که ازتون خواستم در پست قبل کمی در موردش فکر کنید! خوب از دوستان کسی چارت ها رو با روشی که بیان شد شمارش کرده ؟
    اگر کسی سوال یا نظری تا اینجا داره لطفا مطرح کنه تا بعد بریم سراغ نکته کلیدی و پاپانی .
    papas, rjalinous and seyed like this.

3896801
    Guest
    بسیار خوب بریم سراغ نکته آخر!
    خوب در حقیقت وقتی دو Hi و یا دو Low در کنار هم قرار میگرن ما همیشه مجاز به حذف یک از اونها (این حذف با توجه به مکان تکمیل امواج از درجه پایین تر صورت میگیرد) نیستم!
    در حقیقت ما در یک پریود یک Hi و یک Low داریم یعنی نصف زمان پریود برای هر دره یا قله! خوب پس هر گاه دو Hi و یا Low کنار هم قرار گرفتن ما باید ابتدا پریود اونها رو به 2 قسمت تقسیم کنیم
    و بررسی کنیم که آیا این دو در دو نیم پریود مجاور قرار دارن یا خیر اگر مجاور بودن یکی رو حذف میکینم ولی اگر بین اونها یک نیم پریود فاصله باشه باید یک نقطه جدید در بین اونها برای موج شماری علامت گذاری کنیم.

خوب حالا با توجه به نکته بالا پست قبل رو بررسی میکنیم:

خوب من روش شمارش رو کامل گفتم و خودم بهش اعتقاد راسخ دارم که با این روش به جایی اینکه ما امواج رو پیدا کنیم این اونها هستن که خودشون رو به ما نشون میدن!
    در آخر آرزو میکنم این روش براتون مفید بوده باشه و بتونه شمارشی دقیق و بدون دخالت احساس و سلیقه شخصی رو براتون به ارمغان بیاره.
    باتشکر از توجهتون مصطفی.

کاربر فعال

تشکر / پسند
    میزان امتیاز
    2501Array = 38
    قدرت امتیازدهی
    38
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    سلام اقا مصطفی

خیلی عالی بود دستت درد نکند.اما دومورد بنظرم میرسد اگر توضیحی داده شود متشکر خواهم شد.

1-شما همیشه چارت را در همین چهار تایم(فصلی-دیلی-اچ4 واچ1)بررسی می کنید.وایا شخص گلن نیلی نیز ساختار قیمت را به همین شکل بررسی می کند.وبه تایم های بالاتر وپایین تر توجهی ندارند؟

2-ایا این نکته نیم پریودی فقط در پایین ترین تایم باید رعایت شود.یا نه در همه تایم های کاری؟فرصا اگر فردی تایم پایین او30 دقیقه بود فقط در این تایم باید قانون نیم پریود را رعایت نماید؟

باتشکر :حاج عباس
    مرنج ومرنجان

مدیر بخش بنیادی

تشکر / پسند
    میزان امتیاز
    43246Array = 450
    قدرت امتیازدهی
    450
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها عزیز سلام و خسته نباشید

تشکر میکنم بابت ارایه این روش که یک چراغی برای دوستان در زمینه شمارش امواج روشن کردید.

اگر اجازه بدید یکی از دوستان این مطالب رو به صورت پی دی اف در بیاره و آخر همین تاپیک ضمیمه کنه به نام خودتون و لیبل فروم که درخاطرها بمونه و امیدوارم که دوستان همه استفاده ببرند.

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها آقای عزیز هم چندتا سوال کردنبا اجازه اقا مصطفی گفتم نیمه شبی بی جواب نزاریمشون و چیزی که تجربه دارم بیان کنم:

بهزاد جان باید انعطاف به خرج بدید ، این نمیشه که گلن اینکارو میکنه شما هم فقط اینکار انجام بدید ... شما یک تایم بالاتر و پایین تر هم پیاده کنید به همین سبک و سیاق !

و در مورد Hi و Low ها این قانونی در مورد سوئینگ هاست نه تایم فریم... پس در هر تایمی میتونه اجرا میشه نه یه تایم خاص !

ارادت
    افتخارات:
    Arm of Law

3896801
    Guest
    نقل قول نوشته اصلی توسط PCMFund نمایش پست ها
    مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها عزیز سلام و خسته نباشید

تشکر میکنم بابت ارایه این روش که یک چراغی برای دوستان در زمینه شمارش امواج روشن کردید.

اگر اجازه بدید یکی از دوستان این مطالب رو به صورت پی دی اف در بیاره و آخر همین تاپیک ضمیمه کنه به نام خودتون و لیبل فروم که درخاطرها بمونه و امیدوارم که دوستان همه استفاده ببرند.

مهمان گرامی شما نمیتوانید لینک ها را مشاهده کنید. برای ثبت نام و دیدن لینک ها آقای عزیز هم چندتا سوال کردنبا اجازه اقا مصطفی گفتم نیمه شبی بی جواب نزاریمشون و چیزی که تجربه دارم بیان کنم:

بهزاد جان باید انعطاف به خرج بدید ، این نمیشه که گلن اینکارو میکنه شما هم فقط اینکار انجام بدید ... شما یک تایم بالاتر و پایین تر هم پیاده کنید به همین سبک و سیاق !

و در مورد Hi و Low ها این قانونی در مورد سوئینگ هاست نه تایم فریم... پس در هر تایمی میتونه اجرا میشه نه یه تایم خاص !

ارادت
    حاجی جان اختیار با شماست هر طور که صلاح میدانید عمل کنید.

3896801
    Guest
    نقل قول نوشته اصلی توسط asbehzad نمایش پست ها
    سلام اقا مصطفی

خیلی عالی بود دستت درد نکند.اما دومورد بنظرم میرسد اگر توضیحی داده شود متشکر خواهم شد.

1-شما همیشه چارت را در همین چهار تایم(فصلی-دیلی-اچ4 واچ1)بررسی می کنید.وایا شخص گلن نیلی نیز ساختار قیمت را به همین شکل بررسی می کند.وبه تایم های بالاتر وپایین تر توجهی ندارند؟

2-ایا این نکته نیم پریودی فقط در پایین ترین تایم باید رعایت شود.یا نه در همه تایم های کاری؟فرصا اگر فردی تایم پایین او30 دقیقه بود فقط در این تایم باید قانون نیم پریود را رعایت نماید؟

باتشکر :حاج عباس
    1- همانطور که حاج خلیل عزیز فرمودند در مورد تایم فریم هیچ محدودیتی نیست و صرف انتخاب اونها شمارش راحتتر با استفاده از ابزار show period sepratators بود .ضمن اینکه اگه توجه داشته باشین در حقیقت ما از تایم فریم های سنتی استفاده نمیکردیم . در هر صورت اگه مایل بودید مثلا حرکات کوچکتر رو رصد کنید کافیه از ابتدای روز با استفاده از ابزار cycle lines به جدا سازی امواج بپرازید.

2- نکته نیم پروید باید برای هر Hi و Low که به صورت زیگزاگی قرار نمیگیرن رعایت بشه.

در مورد گلن نیلی هم باید بگم ایشون نمودارهاشون رو با کنار هم قرار دادن Hi و Low ها در پریود ترسیم میکنن ولی برای شمارش امواج از قوانین بسیار مفصلی در فصل سوم کتابشون استفاده میکنن که به نظر حقیر بیشتر از اینکه کاربردی باشه سردرد آور هست .
    ویرایش توسط 3896801 : 12-10-2012 در ساعت 07:39 AM

مدیر بخش بنیادی

تشکر / پسند
    میزان امتیاز
    43246Array = 450
    قدرت امتیازدهی
    450
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers pcmbrokers
    Array
    مصطفی جان ممنون از لطفت.

یکی دوستان لطف کنه مطاب رو به صورت یک فایل پی دی اف با لیبل قشنگ در اینحا قرار بده !

فدای شما
    افتخارات:
    Arm of Law

3896801
    Guest
    نقل قول نوشته اصلی توسط 3896801 نمایش پست ها
    بسیار خوب بریم سراغ نکته آخر!
    خوب در حقیقت وقتی دو Hi و یا دو Low در کنار هم قرار میگرن ما همیشه مجاز به حذف یک از اونها (این حذف با توجه به مکان تکمیل امواج از درجه پایین تر صورت میگیرد) نیستم!
    در حقیقت ما در یک پریود یک Hi و یک Low داریم یعنی نصف زمان پریود برای هر دره یا قله! خوب پس هر گاه دو Hi و یا Low کنار هم قرار گرفتن ما باید ابتدا پریود اونها رو به 2 قسمت تقسیم کنیم
    و بررسی کنیم که آیا این دو در دو نیم پریود مجاور قرار دارن یا خیر اگر مجاور بودن یکی رو حذف میکینم ولی اگر بین اونها یک نیم پریود فاصله باشه باید یک نقطه جدید در بین اونها برای موج شماری علامت گذاری کنیم.

خوب حالا با توجه به نکته بالا پست قبل رو بررسی میکنیم:

خوب من روش شمارش رو کامل گفتم و خودم بهش اعتقاد راسخ دارم که با این روش به جایی اینکه ما امواج رو پیدا کنیم این اونها هستن که خودشون رو به ما نشون میدن!
    در آخر آرزو میکنم این روش براتون مفید بوده باشه و بتونه شمارشی دقیق و بدون دخالت احساس و سلیقه شخصی رو براتون به ارمغان بیاره.
    باتشکر از توجهتون مصطفی.

سلام دوستان

راستش متوجه شدم این حالت فقط یک نکته کامل نیست و در مواردی که حرکت پر شتاب و شارپ باشه به علتی که فقط فاکتور زمان لحاظ شده درست عمل نمیکنه.

لذا اونرو در این پست اصلاح میکنم :

هرگاه دو Hi یا دو Low آرایش یک در میان نداشتند و زیگزاگی نبودند باید پریود هر دو رو نصف کنیم تا در وسط یک پریود کامل بدست بیاد حالا اگر Low (یا Hi ) منطقه مورد نظر بین دو Hi (یا Low) ما قرار گرفت اونرو علامت میزنیم و اگر نگرفت یکی از Hi ها (یاLow) رو حذف میکنم:

نکته دیگه ای که باید اشاره کنم اینه که از بروکری استفاده کنید که کندل یکشنبه نداشته باشه و اگر داشت بهتره کندل روز یکشنبه رو در نظر نگیرید.

باتشکر.
    ویرایش توسط 3896801 : 12-12-2012 در ساعت 02:20 AM

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین